Що потрібно знати Закарпатцям про субсидію

жовтня 06 / 2017
Що потрібно знати Закарпатцям про субсидію

Як отримати субсидію, якщо в приміщенні проживають не всі зареєстровані особи.

Споживачі, в житлових приміщеннях яких прописані, але фактично не проживають особи, можуть оформити субсидію без урахування доходів прописаних. Наприклад, прописані, але не проживають діти, які навчаються в іншому місті.

У Кабміні повідомили, що оформити субсидію в таких випадках можна, виходячи з кількості споживачів, які фактично проживають. Для цього необхідно в декларації при оформленні субсидії в розділі «склад сім’ї» вказати членів сім’ї, які зареєстровані, але фактично не проживають з субсидіантом. Необхідно написати – «зареєстровані, але не проживають».

Також слід подати заяву з проханням розгляду комісією питання про нарахування компенсації відповідно до кількості фактично проживають споживачів. Щоб документ був розглянутий, необхідно пред’явити довідку про підтвердження непроживання осіб в житловому приміщенні, наприклад:
- про місце роботи в іншому населеному пункті;
- про навчання в іншому населеному пункті;
- про перебування на лікуванні.

«На підставі цієї заяви «Управління соціального захисту» направляє в приміщення заявника державного соціального інспектора. Він в свою чергу, приходить, перевіряє і складає акт. Далі в органі соціального захисту готують подання на комісію. І комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а на трьох», – йдеться в повідомленні прес-служби уряду України.

Рішення комісії є обов’язковим для виконання житлово-комунальних підприємств. Субсидія повинна нараховуватися на кількість фактично проживаючих осіб в приміщенні. При розрахунку компенсації враховуються доходи тих, хто проживає в квартирі або будинку.

Нагадуємо, що при нарахуванні субсидії на опалювальний період 2017-2018 рр. розмір компенсації буде розраховуватися виходячи з доходів, які споживачі отримували в I і II кварталах поточного року. Така норма прописана в постанові Кабміну № 609 від 18 серпня 2017 року. Перепризначувати державну допомогу на оплату ЖКП у зимовий період почали з 1 жовтня поточного року.

«При нарахуванні субсидії на неопалювальний сезон доходи будуть враховуватися за III і IV квартал 2017 року», – йдеться на сайті teplo.gov.ua.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...