У липні підвищать тарифи на утримання будинку та прибудинкової території

червня 21 / 2017
У липні підвищать тарифи на утримання будинку та прибудинкової території

В наступному місяці вступає в силу закон, який звільняє бізнес від обов'язкового використання печаток. Чиновники, які не будуть приймати документи без печаток, повинні будуть заплатити штраф до 1700 гривень. Сайт "Сегодня" з'ясував, як зміниться життя українців у липні.

Обов'язкові печатки для бізнесу скасують

Уже в наступному місяці з законодавства виключать вимогу обов'язково використовувати печатку. Після вступу нововведення в силу визнати документ (наприклад, угоду) недійсним через відсутність відбитку печатки не можна. А держорганам, які продовжать вимагати наявність печатки на документах, загрожує адміністративне покарання – штрафи до 1700 гривень.

Як пояснює юрист Олександр Плохотник, таке рішення дозволить позбавитися від зайвого бюрократизму, тепер будь-які операції проходитимуть значно швидше. "Це, звичайно, гарне рішення. Будь-яке зайве регулювання будь-яких процесів призводить до проблем. Зараз, коли будь-яку печатку дуже легко підробити, цей відбиток нікого і ні від чого не захищає. У багатьох європейських країнах ви не зустрінете документа з печаткою. Просто немає в цьому необхідності ", – розповідає експерт.

Скасували держрегулювання цін

Уряд прийняв рішення скасувати державне регулювання цін на соціально важливі продукти харчування – борошно, хліб, варену ковбасу, крупи, яйця, соняшникову олію, молоко. Вперше регулювання цін призупинили ще торік, а на початку 2017-го його повинні були відновити. Як заявляють у прес-службі Кабміну, припинення держрегулювання цін на вартість продуктів не вплинуло, тому чиновники вирішили скасувати регулювання.

При дії державного регулювання цін продавці не мали право ставити надбавки на соціально важливі продукти вище 15%. Після скасування регулювання ціни залежатимуть від ситуації на ринку.

"Головна мета цих змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції і дебюрократизація (дерегулювання) в сфері ціноутворення. Рішення уряду спростить процедуру зміни цін залежно від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон'юнктури ", – наголошується в пояснювальній записці до документа.
Категорія : Економика

Залишити Коментар