Закарпатцям не слід забувати, що їх очікує сплата податку за нерухомість

травня 11 / 2016
Закарпатцям не слід забувати, що їх очікує сплата податку за нерухомість

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який вніс нові особливості у справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Зауважимо, що цьогоріч платники податку – юридичні особи сплачують податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2016 рік. Вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і до 20 лютого 2016 року подали до державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Податок сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.
Фізичні особи – підприємці та громадяни у 2016 році сплачують податок за ставками та з використанням пільг, які були встановлені рішеннями міської та сільських рад у 2015 році.
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Для фізичних осіб база оподаткування визначається податковим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості, виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
Нагадаємо, що відповідно до положень пп. 266.4.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у такому порядку:
- за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з
бази оподаткування, зменшеної відповідно до п.п. «а» або «б» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ та відповідної ставки податку;
- за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів зменшеної відповідно до п.п. «а» або «б» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ та відповідної ставки податку;
- за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до п.п. «в» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ та відповідної ставки податку;
- сума податку, обчислена з урахуванням п.п. «б» і «в» цього підпункту розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості;
- за наявності у власності об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки із загальною площею понад 300 кв. м. (для квартири) та/або 500 кв. м. (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до пп. "а"-"г" п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України збільшується на 25000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
Після обчислення суми податкового зобов’язання податковий орган до 1 липня 2016 року надсилає фізичним особам податкове повідомлення-рішення за місцем податкової адреси фізичної особи (місцем реєстрації).
З дня вручення податкового повідомлення-рішення фізичним особам необхідно сплатити визначену суму податку протягом 60 днів.

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Закарпатської області
Категорія : Економика
Ферко
11 травня 2016 20:57

Сись податок розрахований на те щоб людей загнати в борги i потiм конфiскувати їх житло, а самих власникiв викинути на вулицю. Якщо 90 % не взмозi заплатити за газ та електрику та про який податок на нерухомiсть може йти мова. Тi хто використовують нерухомiсть для досягнення прибутку, повинi платити податок, тi хто використовує цю нерухомiсть для власних потреб не мали би платити а нi копiйки, за що??? Чоловiк тяжко працював на свiй будинок i вже заплатив всi податки на отриманi кошти, а тут в його будинку уряд побачив дiйну корову, най тот уряд глядать другi способи наповнення бюджету.


дмитро
11 травня 2016 21:25

податок і так платится коли техпсапорт на будівлю робиш а инак техпаспорт на будинок не давут,а тото што безінесмени херові позаштавляли у банки на липові техпачпорти та кридіти набрали на нежилі будинки тото проблема чиновнішку :))))ги-ги які думали што усе ондеки так просто за чійись счет перекривуть настара субі довг ай половина на шість а не подать:)))))))))ги-ги


Залишити Коментар