Важливо для неприбуткових організацій про оподаткування доходів

березня 30 / 2016
Важливо для неприбуткових організацій про оподаткування доходів

Неприбуткова організація отримала дохід від діяльності, яку не зазначено в статутних документах. Чи оподатковується такий дохід податком на прибуток?

Підпунктом 133.4.2 п. 133.4 ст.133 Податкового кодексу України встановлено, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

У разі якщо неприбуткова організація отримує доходи від діяльності, яка не пов’язана із статутною, та не використовує їх для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, то така неприбуткова організація відповідно до пп. 133.4.3 п. 133.4 ст.133 Податкового кодексу зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів(прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. При цьому податкове зобов’язання розраховується виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

При цьому з першого дня місяця, що настає за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика

Залишити Коментар