Місцеві бюджети Тячівщини у січні місяці поповнилися майже на 11,5 млн грн

лютого 22 / 2016
Місцеві бюджети Тячівщини у січні місяці поповнилися майже на 11,5 млн грн

Податок на доходи фізичних осіб є основним бюджетоутворюючим платежем місцевого бюджету, його надійшло біля 6 млн гривень , а також майже 2 млн грн єдиного податку.

Разом з тим, одним із ключових податків, які сплачуються до місцевого бюджету є акцизний податок з роздрібного продажу підакцизною групою товарів . До бюджету Тячівського району його надійшло більше 3 млн грн .

Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” передбачено збільшення з 1 січня 2016 року ставок акцизного податку, крім ставок акцизного податку на підакцизні товари (продукцію), що підлягають маркуванню марками акцизного податку, які набирають чинності з 1 березня 2016 року.

Зокрема, з 1 січня на пиво із солоду акцизний податок збільшено вдвічі (до 2 грн 48 коп. за літр); на лікеро-горілчані вироби – на 50% (до 105 грн 80 коп. за літр 100-відсоткового спирту); на кріплені вина і вермути акцизну ставку підвищено вдвічі (до 7 грн 16 коп. за літр); на ігристі вина – також удвічі (до 10 грн 40 коп. за літр); на слабоалкогольні напої акциз зріс на 300% (до 211 грн 59 коп. за літр 100-відсоткового спирту).

На сигарети акциз за специфічною ставкою зріс на 40% (до 318 грн 26 коп. за 1 тис. штук).

Зауважимо, що не змінені ставки податку при роздрібній реалізації пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів. Як і раніше, ставка становить 5% від вартості товару.

Для роздрібної торгівлі змінилася ставка податку для пального – вона була 5%, а зараз становитиме 0,042 Євро за кожний літр реалізованого товару.

З 1 березня 2016 року набирають чинності норми щодо запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального, введення акцизної накладної, як обов'язкового електронного документу, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку, зміна одиниці виміру пального, на яке встановлено ставки акцизного податку, з кілограмів на літри, приведені до температури 15°С.
Категорія : Економика

Залишити Коментар