Відтепер за нелегальне працевлаштування накладатимуть штрафи у понад ₴36 тис.

січня 10 / 2015
Відтепер юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, нестимуть відповідальність у вигляді чималого штрафу!

Відтепер за нелегальне працевлаштування накладатимуть штрафи у понад ₴36 тис.


Набрала чинності нова норма Кодексу законів про працю України щодо відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення, а також виплату зарплати "в конвертах". Відповідні зміни до законодавства ще 28 грудня прийняла Верховна Рада.

Зазначається, що відтепер юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий час, та виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску - у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати (на даний час – ₴36 540), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення (зараз це ₴3 654);
недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (нині це ₴12 180);
порушення інших вимог трудового законодавства - у розмірі мінімальної заробітної плати (₴1 218).
Зазначені штрафи накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю у порядку, встановленому Кабміном. Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Нагадаємо, в Україні також у 2,5 рази скоротять єдиний соціальний внесок із зарплат.
Категорія : Економика
Лось
11 січня 2015 12:49

Это не новые законы, а репрессивные законы Януковича в действии! Это из налогового кодекса Азарова! Теперь будут ловить неугодных на каждом шагу, вот тупицы! В Принципе Порошенко один из учредителей ПР, министр в правительстве Азарова, чего вы хотели, продолжает дело своих папередников!


Вася
12 січня 2015 12:20

Ти справді "Лось"! Моя дочка постраждала від такого "дорого" підприємця. Документального доказу, що працювала на цього ублюдка немає, та ще і 6 тис.грн. зарплати отримати не може. То хто страждає? Підприємець?


Вася Лозунг мен
12 січня 2015 13:48

Документальний доказ????А ти впевнений, що вона б тоді працювала в нього, а?Чи вона сарачатко не знала, що в конвертах їй платити будуть???Чи ти Жалива і людей тут дразнишь?))))


Залишити Коментар