На Тячівщині провели овець на полонину (Відео)

травня 09 / 2016
На Тячівщині провели овець на полонину (Відео)


Так, трембітами та запаленням ватри, на Тячівщині провели вівчарів із півтисячною отарою овець на полонину. Високо в горах вони пробудуть до осені. Тому, аби з ними була вдача в селі Дубове традиційно влаштовують свято із народними гуляннями.
Самі ж тварини сполохані й налякані – все через велику кількість люду, які прийшли провести їх на полонину.
Вівчарі показово видоюють овець і кіз. Із свіжого молока, просто тут роблять сир. Він особливо корисний, як і саме молоко. Вівчарям за одну тварину платять 250 гривень. Чоловіки на полонині виготовляють всю продукцію, яку потім і віддають власникам. З однієї тварини – 12 кілограмів сиру.
Дмитро БРАЙ помічник вівчаря
Рано в 4 часа встаємо – доємо. Молоко буде, сир, вурда, отвар. Треба доїти, ходити за ними, у погоду – непогоду. Вночі теж.
З овечого молока виготовляють кілька різновидів сиру. Тут, на святі її можна було і скуштувати, і придбати. Усе – натуральна продукція, без жодних консервантів.
Марія ГАБОР власниця овечої отари
Вівці дають мало молока, тому така клопітка праця. Бриза, сир – то є первинний продукт. Вурда виходить як після сиру остається такий жинтейк. Туди добавляється молока – робиться вурда. Він уже так, по-нашому творог. Виходить продукт второї переробки.
МАКСИМ турист
Відчувається, що це продукт з овечого молока. Це дуже корисно і смачно. В нас такого мало. В нас таке не продають, продають коров’яче, але коров’яче, то не те. Відчувається, що тут до цього з душею відносяться. Все гарно розкажуть, дають подегустувати.

За кілька днів їх відправлять на вершину полонини. Там четверо вівчарів пильнуватимуть пів тисячі голів. Головне завдання вберегти овечок від вовка.
Дмитро ОМЕЛЯН старший вівчар
Ми там слабо спиме. Три-чотири часа і всьо. Бо може бути шо ведміть чи вовк морить., тому ми й не спеме. А потім в три часа встаємо доїти, доїмо три раз.
Свіжий сир нового сезону пропонуватимуть вже восени. Яким він буде – залежить від вівчарів. Тепер на них чекає нелегка дорога на полонину і сонце, яке саме вони зустрічатимуть першими протягом майже 4 місяців.
Категорія : Культура

Залишити Коментар