Завтра на Закарпатті відзначать чергову річницю проголошення Карпатської України

березня 14 / 2016
Завтра на Закарпатті відзначать чергову річницю проголошення Карпатської України

У вівторок, 15 березня, на Закарпатті відбудуться урочистості з нагоди відзначення 77-ї річниці проголошення Карпатської України.

В Ужгороді за участі керівників краю відбудеться покладання квітів до пам'ятника Герою України, Президенту Карпатської України Августину Волошину. Початок о 9.00.

Біля Пам'ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків у меморіальному комплексі Красне Поле поблизу м. Хуст, керівники краю, районів та міст області, а також громадськість візьмуть участь у мітингу, який розпочнеться о 12.45.

Прес-служба Закарпатської ОДА
Категорія : Культура
Читатель
14 березня 2016 14:40

Ультрапатріоти вважають проявом сепаратизму навіть напис на памятнику А. Волошину. Але факт, що 15.03.1939 р. Сойм Подкарпатської Русі проголосив суверенітет Карпатської України. Закарпатська Україна була анексована Указом Президії Верховної Ради УРСР 22.01.1946 г., а русини перейменовані в українців. Влада мусить визнати національність «Русин» і повернути автономний статус краю згідно результатів обласного референдуму від 1.12.1991 р. В «Кобзарі» є книга (П. Годьмаш. «История суверенной республики Закарпатская Украина (Подкарпатская Русь) для народа». Ужгород, 2015.-312 с.), а в ній розділ «Фиаско «Карпатской Сечи». Пам’ятаймо історію.


Залишити Коментар