Закарпатським дорогам – належну якість

березня 22 / 2018
Закарпатським дорогам – належну  якість


Днями відбулася визначна, як на мене, подія – на засіданні Уряду затверджена Державна цільова економічна програма розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018 – 2022 роки. Програма буде фінансуватися за рахунок різних джерел на загальну суму близько 300 млрд. грн., з яких майже 180 млрд. грн. – це кошти спеціалізованого фонду державного бюджету (Державний дорожній фонд). Понад 67 млрд. грн. передбачено залучити від міжнародних фінансових організацій та 46 млрд. грн. - це розрахунок на кошти інвесторів
Такий плановий обсяг фінансування ремонту і будівництва автодоріг державного значення є безпрецедентним для України. Але не тільки це важливо. Презентуючи програму, міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначив, що ключовим є не стільки кількість, а якість дорожніх робіт. Наші дороги повинні бути в належному стані не лише на час їх гарантійного ремонту, а на 20 -30 років мінімум. Для контролю якості доріг створюється урядова робоча група, яка буде опікуватися організацією інспекції автодоріг після тривалих і дорого вартісних ремонтів, щоб держава отримувала на своє утримання дороги виключно належної якості.
Хороший стан доріг неможливий без дотримання їх належної експлуатації. Для цього закуплено і по всій Україні встановлюються комплекси габаритно-вагового контролю, які, близько 100 одиниць, будуть здійснювати стаціонарний контроль без втручання людського фактору.
Ці та інші заходи спрямовуються на забезпечення ефективного функціонування та розвитку автодоріг за маршрутами міжнародних та національних транспортних коридорів, підвищення безпеки руху, швидкості, комфортності і економічності автоперевезень пасажирів і вантажів.
Мені за роки депутатства багато приходилося займатися темою автодоріг, і скажу, що послідовність та увага до вирішення цих проблем в державі за останні два роки і на перспективу радує, посилюючи надію на те, що спільними зусиллями переборемо цю нашу застарілу біду – погані дороги.
Хочеться із задоволенням пригадати, що в минулому році і в нашому Закарпатті, в основному, правда, завдяки приєднанню до експерименту по спрямуванню на ремонт доріг половини надпланових надходжень митних платежів, вдалося отримати в обласний бюджет понад 300 млн. грн.. Це дуже сприяло активізації ремонтних робіт на багатьох вкрай зношених автодорогах Перечинського, Свалявського, Міжгірського , Хустського, Тічівського ті інших районів, дорогах, що з’єднують міжнародні пункти пропуску на кордонах з магістральними автошляхами тощо.
Не забуваємо і про 2018 рік. Разом з колегами (Роберт Горват, Василь Петьовка) нещодавно зустрілися з в.о. Голови Державного агентства автомобільних доріг України Славоміром Новаком з питань формування стратегії оновлення та будівництва автодоріг в області. Маємо повне порозуміння та спільне бачення перспектив Закарпаття як регіону, що по суті є європейськими воротами до України і її так би мовити обличчям при зустрічі з багато чисельними гостями із-за кордону. Тому потрібно продовжити суттєве оновлення усіх без винятку шляхів, що ведуть з кордону до трас Київ –Чоп, Мукачево - Рогатин, доріг, які прокладено у курортні та рекреаційні зони області тощо.

Вже відбулося засідання парламентського Комітету з питань бюджету. В ході якого погоджено перелік автошляхів загального користування місцевого значення, які будуть у 2018 році ремонтуватися в Закарпатській області за рахунок коштів Державного дорожнього фонду. А це понад 280 доріг, на ремонт яких заплановано використати 218 млн. грн. субвенцій з державного бюджету в обласний.
Важливо щоб місцеві органи влади не зволікали з організацією тендерних процедур для належного вибору підрядників, іншими підготовчими роботами, щоб не гаючи часу із настанням сприятливих погодних умов починати активний ремонт доріг, не забуваючи про контроль їх якості.
Сподіваюся, що цей рік порадує усіх нас покращенням місцевих і державних автошляхів. А хід робіт обов’язково проконтролюємо, адже кошти, що виділені державою повинні бути використані максимально ефективно.

Валерій Лунченко, народний депутат України.


Фото: Володимир Струмковський.
Категорія : Важливе


загрузка...