Закарпатський нардеп Валерій Лунченко про підсумки роботи сьомої сесії ВРУ

січня 27 / 2018
Закарпатський нардеп Валерій Лунченко про підсумки роботи сьомої сесії ВРУ

Як відомо, 19 січня п.р. завершилася сьома сесія Верховної Ради України, наступна розпочнеться у вівторок, 6 лютого. Останнє пленарне засідання минулої сесії парламенту співпало із святом Різдва Христового, Днем Хрещення Господнього, яке завершило тривалий цикл зимових свят від Різдва Христового за григоріанським календарем 24 грудня, що вперше відзначалося в нас як державне свято, через Новий Рік, до Різдвяних свят за юліанським календарем і старого Нового Року, який також традиційно святкується в багатьох містечках України з різнома6нітними обрядами, забавами "Маланки", Щедрого Вечора та на честь святого Василя Великого. Ну, слава Богу, відсвяткували, з чим всіх вітаю!

Сьома сесія парламенту, що тривала з вересня, стала, як на мене, досить плідною та результативною. Загалом обговорено 197 питань, ухвалено 94 рішення, з них 62 закони, які прийнято в цілому, 16 постанов та 16 законопроектів у першому читанні.
Серед головних завдань, як і передбачалося, вдалося завершити на парламентському рівні прийняття законів щодо судової, пенсійної і медичної реформ, нової редакції закону про освіту, започаткувати розгляд і ухвалити в першому читанні виборчий кодекс. Усього, що зроблено, можна перераховувати довго. Однак, як ми не втомлюємося повторювати, добре, що закони ухвалено, проте більш важливо, щоб в країні було забезпечено їх точне, повне і ефективне впровадження.

Зараз, якщо користуватися футбольною термінологією, м’яч перейшов на поле виконавчої влади в центрі і на місцях. Адже реформи, що отримали відповідні законодавчі акти, як результат основної роботи парламентарів-законотворців, повинні втілюватися Урядом, міністерствами і відомствами, місцевою владою. Саме практика запровадження нового оцінюється громадянами країни, адже для покращення умов життя людей у всіх його проявах і пишуться закони, здійснюються реформи. І якщо ця оцінка буде негативною, закони не будуть працювати на благо українців, - то цим законам "гріш" ціна.
От і не будемо поспішати з оцінками, маю на увазі негативними, чи навіть нищівною критикою, коли ще до практики не дійшли, а вже, так би мовити, ховаємо надію. Життя покаже, коли зміни і в судовій, і в пенсійній, і в медичній сферах дійдуть до практичного упровадження безпосередньо на місцях. Тоді і проаналізуємо з відповідними висновками. А якщо буде потрібно - з коригуванням, уточненням і поправками.
Парламент формально на канікулах, однак робота по багатьох напрямках триває. Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЕ) в ці дні бере участь у зимовій сесії цієї поважної організації, яка відіграє дуже важливу роль в європейській політиці. Завдання нашої делегації гідно представляти інтереси України, як справжньої і достойної ідеалам Європи країни, яка повинна не тільки декларувати, а своїми практичними діями ставати поряд із провідними країнами континенту. Долати власні проблеми, що об’єктивно, а інколи, на жаль, із поганих причин притаманні нашому сучасному становищу в економіці, політиці, соціальному захисті громадян тощо.
В парламентських комітетах зараз підбиваються підсумки роботи за попередній період, проводяться "круглі столи" на різноманітні теми, зустрічі з офіційними особами, які прибувають в Україну з візитами, йде робота над новими законопроектами та підготовка наступних етапів розгляду вже прийнятих в першому читанні.

Підготував звіт і Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин, де маю честь займати посаду Секретаря Комітету. За період роботи сьомої сесій нами проведено дев’ять засідань, де розглянуто 46 питань, у тому числі 19 законопроектів, з підготовки яких Комітет визначено головним, та 32 законопроекти де Комітет не є головним. За період сьомої сесії в Комітеті опрацьовано 1270 звернень від органів державної влади, громадських організацій та громадян. Отже роботи вистачало. Однак рук не опускаємо і до восьмої сесії підійдемо у всеозброєнні та з бажанням працювати. Кажу це за себе і за колег, з якими вже давно працюю і яких добре знаю. А тим часом ми не припиняємо роботи в округах.

Валерій Лунченко, народний депутат України
Категорія : Важливе


загрузка...