Як жага до наживи та амбіції голови Виноградівської РДА призвели до неприйняття бюджету району на 2018 рік

січня 24 / 2018
Як жага до наживи та амбіції голови Виноградівської РДА призвели до неприйняття бюджету району на 2018 рік

Незатверджений у Виноградівському районі бюджет – одна з найгарячіших тем, яку обговорюють сьогодні. І цілком зрозуміло, адже це один район у Закарпатській області, де ще не прийнятий головний фінансовий документ на 2018 рік.

У соціальних мережах та ЗМІ називають різні причини подій, які відбуваються на Виноградівщині. Хтось пише про, начебто, конфлікти депутатських фракцій та груп депутатів з головою Виноградівської РДА, дехто – про особисті амбіції та чвари в депутатському корпусі, інші – про втрату контролю голови райдержадміністрації над окремими фракціями. То ж чому все-таки питання про бюджет, яке тричі розглядалося на сесіях, щоразу провалювалося і при цьому набирало все менше голосів та відповідно підтримки від районних депутатів?

Тут варто акцентувати увагу на непорозуміннях керівника місцевої адміністрації та депутатського корпусу районної ради. Раніше очільник РДА місяцями не виконував рішення ради, згодом – каменем спотикання стала освіта району, адже на всі прохання депутатів прозвітувати про використання коштів районного бюджету в цій галузі ? як у тій байці, де «віз і досі там». Чому освоєння коштів в освіті табу? Якщо копнути глибше, то прослідковується цікава закономірність й очевидна відповідь на питання: чому до цього часу не знайдений компроміс і яка справжня причина неприйняття бюджету на 2018 рік.
Але все по черзі. Невивчений фінансовий документ на цей рік голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк пробував протягнути на сесіях кілька разів. Спочатку проект районного бюджету, поданий РДА, не проходить відповідні погодження бюджетної та інших профільних комісій. Однак вже на сесії з голосу пропонується включити його в порядок денний, розраховуючи, мабуть, на те, що під шквал емоцій за документ проголосують, не вивчаючи його. Питання не проходить. Коли через кілька днів надходить субвенція з обласного бюджету на покриття заборгованості в галузі освіти району – питання вдруге з голосу включається в порядок денний сесії. Цим самим даючи можливість голові РДА під шумок з обласною субвенцією проштовхнути без обговорень бюджет на 2018 рік. Можливість у не законній площині протягнути питання у кінці 2017 року – втрачена. Оголошується чергова сесія Виноградівської районної ради з відповідним розглядом проекту бюджету на 2018 рік по всім комісіям. Але навіть у третій раз головний фінансовий документ не знаходить підтримки.

Чому немає голосів за бюджет? Відповідь насправді банальна ? у використанні коштів. Практично усі районні кошти освоює райдержадміністрація. До речі, депутати чітко роз’яснили свою позицію – головні розпорядники коштів повинні прозвітувати і це логічно, аби уникнути непропорційного розподілу чи, як вбачаємо у тій самій освіті, ? політичного. Та якщо керівник відділу охорони здоров’я розповідає на що були витрачені кошти, начальник освіти свідомо про це не звітує. Стосовно цього на останньому сесійному засіданні слушно зауважив депутат від фракції БПП Юрій Лихтей, який мав бесіду з очільником освіти й той озвучив: «буде команда Русанюка – я підготую». І, як бачимо, команди не було, а відсутність звіту стало основною причиною неприйняття бюджету на 2018 рік. Отже, висновок про головного винуватця напрошується сам – через такі дії голови РДА в районі на сьогодні відсутній фінансовий документ, а провину хитро намагаються перекласти на депутатський корпус. В хід пішла навіть важка артилерія, адже не забуваймо, що «під собою» керівник адміністрації має великий адмінресурс. І тому вже не вперше педагогам та медикам району поплічники Русанюка нав’язують «правильну» думку. От і зараз голова РДА натискає на усі брудні важелі для зняття з себе відповідальності – за його вказівки наразі не фінансуються медикаменти в районній лікарні, а керівник освіти вчергове за чітким наказом збирає наради та розповідає педагогам байки, наскільки депутати району не обізнані в освітніх питаннях, а вимога звітування є безпідставною. Крім того, керівник РДА змушує очільника освіти брехати й той бреше цинічно та шантажує батьків закриттям шкіл внаслідок припинення опалення, чи то, буцімто, через не прийнятий бюджет будуть скасовані перевезення школярів району, що цілком і повністю не відповідає дійсності... Однак, що говорити про підлеглого (начальника освіти), коли сам голова РДА також ще не відзвітував на сесії про делеговані райдержадміністрації повноваження…

… І ще дещо про проект бюджету: у ньому, до слова, передбачено близько 20 000 000 грн на витрати, які здійснює виключно голова Виноградівської РДА Русанюк М.М. А сам бюджет пропонується проголосувати з дефіцитом близько 13 000 000 грн. Щоб прийняти бюджет у більш-менш збалансованій формі, депутати вносять зміни на комісіях і сесії. Але, ці пропозиції не набирають більшості голосів. І тут правда в тому, що наближені до голови РДА депутати голосувати за бюджет, у якому однаково сприятливі умови для всіх галузей – відмовились. Адже тоді втратиться особистий матеріальний інтерес голови РДА та відповідних депутатів…

Наразі ж Виноградівщина з нетерпінням чекає позачергової сесії, а фінансування основних показників життєдіяльності району сьогодні здійснюється за тимчасовими кошторисами, видатки яких, згідно з Бюджетним кодексом не повинні перевищувати 1/12 обсягу призначень рішення про бюджет 2017 року.
Категорія : Важливе
Вчитель
24 січня 2018 16:40

злодії два 


депутат
24 січня 2018 18:42

Дурня якась. Усім понятно що Поляк дав команду Любці провалити буджет бо не давуть ото шо хоче. Остальноє просто брихня.


Марія Іванівна
24 січня 2018 21:46

Дирибан чистоі водиКоли ся уже нажрете !?!!!


форголань
24 січня 2018 21:52

Интересно кто такую чепуху пишет бо все знают кто такие в районной раде депутаты. Один из них Свищо хотел пролесть в освиту но провалил экзамен и пролетел как фанера и заэто не любят освиту бо дураки.


Анна
24 січня 2018 22:20

Русанюк ще не усьо украв из освіти, дайте му ще один шанс, прийміт бюджет най тупий в,о, освіти дале гроші наші деребанит. Сміх, як крадуть, а што буде дале? Докідь сякі злодії будут керовати районом.


Бобер
24 січня 2018 23:12

На місто Русанюка ладять малого Романа Ось така ху..я малята!А коли буде Роман пес Поляківський, то тоді буде всьо зає..сь у партії Відродження!


Вариш
24 січня 2018 23:38

До Бобра, майже май добре би било, бо Роман чесний і порядний, громадський діяч. Має свій бізнес, нікому не довжен ніудкого ниукрав.Чому такий негатив до Поляка? Хіба мало для міста і людей він зробив? Що його попередники зробили? Хіба свої кишені набили. Хіба нема інших обласних? Є звичайно, але вони мало для народу роблять, і взагалі їх мало хто знає навіть прізвища. Такі ми люди


Сивлюш варош
25 січня 2018 00:09

Та де ни добрий Поляк , щи перед виборами по тисячці буде давати .

А Роман , а што Роман ... што нам уд того хлопці , ко буде ...

Хотя и Русанюк никому межи очи ни ліз . Нормальний ... 


Санітар
25 січня 2018 00:31

  Шановні громадяни виноградівський, те що робить сьогоднішній очіільник РДА і його перший заступник,  який відповідальний за освіту в районі,  а також (вже ДВА роки ВО)  в освіті,  такого ще в Україні не було навіть у найгірші часи при бандитах януковича,  ЦІ НАБАГАТО ГІРШІ,  адже прийшли до владного корита на хвилі революції Гідності, ціною десятків тисяч вбитих патріотів і ріках пролитої крові людей які жертвували ВЛАСНИМ ЖИТТЯМ для того аби змінити життя на краще,  для себе і своїх дітей та онуків!  А як бачимо оця бидлота,  вибачте,  людей за людей не вважає,  бо має своє власне бачення і апетит на б'юджетний "ПИРІГ",  тому тричі подає один і той же документ, не враховуючи в ньому обґрунтовані пропозиції депутатів щодо змін у збалансуванні, згідно б'ютжетного кодексу який чітко передбачає і в ПЕРШУ ЧЕРГУ ФІНАНСУВАННЯ ПО ЗАКОНОМ ЗАХИЩЕНИХ СТАТТЯХ!  Ця бидлота,  як би думала про людей і в першу чергу вчителів,  то передбачала б для них бодай зарплатню в сумі 13-ть мільйонів гривень!  Але ж цього в цьому проекті б'юджету ЗОВСІМ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО,  та про свій інтерес добре подбати передбачивши видатки на поточні рахунки 22-10 і 22-40 майже 12-ть мільйонів гривень! 

  Їх треба не звільняти,  а вішати!!! 


Іван
25 січня 2018 14:38

Що вам зробив поганого Поляк В.М. не розумію !!! 

Я в партії " Відродження" знаю дуже хороших, енергійних депутатів які працюють і в цьому допомагає ім і Поляк !!!

А Русанюка давно пора убрати вже накрався !!!


королево
25 січня 2018 16:42

Я в депови много рокув но сякої дурної писанини щем не четав Ко не знать сих дипутатув я тому кааждому укажу што май великих злодіюв як у нашому районі ниє. Сволочі бо нам инвалідам копийку ни дадут. сяку району раду треба вилами уносити.


Справедливість
25 січня 2018 16:55

Слухай Іване Костаку,  тобі ся майже треба іти лічити, а не санітарами ся прикривати.  Най тя тот санітар і поведе де ти місто!


Онуфер
25 січня 2018 18:05

Сякої дебілоти у раді ни било нигда При Любимови боли тяжкі но штось думали. А туй якісь Костики, Люхтиї и нидоумок Свищо которий завалився як го пхали на началника освити та пара других таких ги Любка водь Свиренко рубавуть усьо.Срали они на всьо у району


кочегар
25 січня 2018 18:41

Дуже они слабі биля Руснака завто ся и бісят. Они і дале будуть його топтати но посереся и Лихтий з Любков и Костак из Чингави из Свищом и Свиринком. Но біди у районі од сього бісованя годни наробити доста


широкоє
25 січня 2018 19:23

а тому лихтейови би ся не бісити та у політику бавити а анцю дома сокотити. ота жона нич не чинить лиш склянички із палинков та вином попуд руками носить. жона пє а чоловікови дурниці в голову лізуть


Іван
25 січня 2018 21:56

Тут винен лиш Русанюк та Жупанин що не можуть підрахувати скільки вкрали чи не поділили між собою !!! Лиш не можу поняти причому тут Поляк та Роман !!! Роман міг давно бути на посаді РДА та нахрен це йому !!! І як не В.П.Поляк то хто буде вам бидлам концерти спонсорувати !!! НЕБЛАГОДАРНІ !!! А ви самі щось зробили ??? А перед тим як обзивати чіюсь жону подивіться у вас ідеальна ??? Переходите з злодіїв на чіюсь жону !!! 


Юрко
26 січня 2018 00:32

Ти тупорилоє ШИРОКОЄ сам майже нихрена нивпловшенись та никаш ко што чинить. Ищи обговорюйте ко што чинить чія жона тай чоловік та лишитеся на пив року без грошей из Русим .  Ліхтей іщи доста правду говорить. А ого особисте життя нікотру свиню най не турбує. Шо до Свищі вин мододець, тоь навів би порядок і папірчикив би не читав як декотрі сліпаки старі, што щи і учитати ниваловшні што украли


Андрій
26 січня 2018 12:57

Кому треба рда без освіти ,не смішіть?)))

дітвака пхають усьо як на лодонні ясно 


Ю.ю.
26 січня 2018 18:02

А чому ні? СВИщо розумна молода і перспективна людина. Хоча хай керує будь хто лише не пенсіонер який не зацікавлений у своїй роботі, і грубо говоря плевать хотів на всіх. Хай без бюджету лише з ним, так виходить. Його попередник був мудрішою людиною, пішов з плчотом і повагою.


Іван
26 січня 2018 19:23

Свищо розумний через чур !!! Лиш його і треба більше нікого нема !!! Цікаво ???


Наталія
26 січня 2018 19:36

Я вчитель з 15-річним досвідом. Такого хаосу ще не було,як зараз в освіті. Стосовно Юрія,то багато хто вірить йому і можливо зміг би змінити на краще. Але, Русанюк М.М. на своєму місці ,з слів багатьох людей він сім’янин і хороша людина. Виясняти відносини Свищо -Русанюк вже гидко на це дивитися!Люди добрі!!!!угомоніцься!!!!ни помного вніманія сирохманови!!!!

пес поляків 100%вый!


Село
26 січня 2018 22:17

Наталю пані учителько а чого не казалисьте йому коли вам подарки приносив пес??? А ви дуже ввічлива і розумно культурна учителиця. Такі як ви і боять гузицю уд Свищі.


Бобер
26 січня 2018 22:46

До Вариша, Роман то перший деребан участків у ВАРИШИ через котрого Пан Бочкай із свойов пиз..братійов наші звами законні участки продають по 6000долару!!! А до  Поляка без притензій!

 


Степан
26 січня 2018 22:57

До широкого, вароша села і всього району. Читаю і сміх бере, на сесію ідіть з усіма висловами. Чи в очі слабо говорити? 


Сусід
26 січня 2018 23:15

я в шоці з вас!!!! Поляк, Роман ви дебіли?  Невидите де проблема? Роман голова РДА? Ха! Нах...то цому треба! Мені той дітвак вопще не цікавий но таку ху.... писати, йсе майже пишуть ті неудачники тіпа шо нич доброго не зробили для людей! Йдіть на сесію та кричіть а не людям мозги пудріть, і лишіться людей нормальних


сергiй
26 січня 2018 23:35

Ось де собака зарита, грошi рiшавуть все. А як бути тим хто чекає на зарплату, чи який ремонт, який потрiбно провести ?? Не можуть домовитися ? розпустити цей зброд, всiх уволити, новi вибори, новi назначення. Готовоє подiлити неваловшнi, не мавуть що там робити, най iдуть улицi замiтати, так як їх квалiфiкацiя не вiдповiдає вимогам часу, а дiяльнiсть приводить до великої кiлькостi потерпiлих.


Журналіст
27 січня 2018 16:05

Наше видання неодноразово висвітлювало сюжети сесій Виноградівської рай ради. І відверто кажучи,окрім ,Свищо більші ніхто не може бодай 2 слова зв’язати докупи і лаконічно виступити,як він. Ми пробували декілька разів брати коментарі від деяких депутатів,але потім вирішили навіть не ставити це в ефір:))Я не є адвокатом п. Юрія ,більше того навіть не підтримую політичну партію, яку він представляє. Суб’єктивна думка тих людей хто причетний до роботи з мас медіа. Замало мабуть об’єктивних звинувачень, тому залишається тільки «пес», «дітвак», ітд...)

 


Начальника
27 січня 2018 16:47

Народ, дочекалися новини виноградівщини, газета вся забита звітом Жупанина. Нате вам одпишуся бо в очі на сесії не вийде брехати, прибють ня.


Іван
27 січня 2018 18:21

Начальника це що від прозвітував це загальні суми !!! Бумага видержить усе !!!


Виноградів
27 січня 2018 18:41

Зупиніться, люди! Досить бруду. Всі розуміють, що стаття замовна і провокативна. У декого вона викликає злобу і агресію, таке враження, що хтось замовляє і проплачує роздування конфлікту між людьми. Обгадили всіх. Чи не досить? 


Залишити Коментар