Валерій Лунченко - про топ 10 нововведень 2018 року

січня 08 / 2018
Валерій Лунченко - про топ 10 нововведень 2018 року

Розпочався 2018 рік. Зустрічаючи його, кожен з нас, напевно, бажав і собі, і оточуючим, крім традиційних здоров’я та щастя, щоб у нашому житті і навкруги в новому році відбувалися тільки добрі зміни. Щоб наша праця на усіх напрямках була ефективною, результативною і, як хочеться кожному, - успішною. Ці оптимістичні побажання хочу ще раз повторити зараз на старті, щоб фініш року у грудні був не менш оптимістичним вже по факту підсумків.

З перших чисел нового року в країні з’явилися певні зміни стандартів, правил, вже запрацювали, або ще запрацюють пізніше нові законодавчі норми та вимоги, про окремі з яких і поговоримо далі.

Відбулося підвищення мінімальної заробітної плати. З 3200 грн. до 3723 грн. або на 16,3 %. Тепер, починаючи з 1 січня поточного року нараховувати місячну зарплату менше встановленого мінімуму у 3723 грн. не можна. Це буде вважатися порушенням трудового законодавства, що карається штрафами у значних розмірах.

Хочу зазначити, що встановлення з початку минулого року "мінімалки" в сумі 3200 грн, тобто удвічі більше проти запланованих з 1 грудня 2016 року 1600 грн, мало, як на мене, позитивний ефект для країни. Це попри чисельні панічні заяви, що лунали після прийняття Урядом відповідного рішення, на кшталт " все пропало", економіка розбалансується, малий і середній бізнес збанкрутують, інфляція досягне небачених значень і таке інше.

Нічого катастрофічного не сталося. Навпаки, підвищення цього стандарту спонукало роботодавців і надалі підвищувати рівень зарплати, заохочуючи таким чином своїх працівників залишатися в трудових колективах, підвищувати кваліфікацію та продуктивність праці.

Середня зарплата в Україні одразу, порівняно з 2016 роком, значно зросла. Наприклад, у січні 2017 р. до 5,4 тис. грн. проти 3,9 тис. грн. у січні 2016 р., до 6,2 тис. грн. у липні 2017 р. проти 4,4 тис. грн. у цьому ж місяці 2016 р. Така динаміка позитивно відбилася на податкових відрахуваннях в бюджет, платі до Пенсійного фонду, суттєво підвищилася платоспроможність українців, які офіційно працевлаштовувалися і отримують "білу" зарплату. Економіка, таким чином, отримала суттєве підживлення у минулому році, що разом з іншими позитивними факторами дало можливості спрямувати додаткові ресурси на інші важливі справи (ремонт доріг, підвищення пенсій і зарплат бюджетникам, зміцнення обороноздатності країни тощо).

Таку динаміку важливо зберегти і у 2018 році. Тому, зараз ведуться серйозні розмови, що "мінімалку" необхідно ще збільшити. Однак, при цьому слід збалансувати і інші стандарти: прожитковий мінімум, рівень пенсій, соціальних допомог тощо.

Не варто також забувати про іншу загрозу - трудову міграцію українців за кордон, що посилюється з отриманням "безвізу". Ця проблема останнім часом набуває загальнодержавного масштабу і вже зараз необхідно готувати запобіжні економічні заходи збереження робочих рук всередині країни.

Як виявилося, українські робітники бажані у світі, а середньомісячна зарплата там "трохи" інакша (США - $4500, Німеччина - $ 4500, Франція - $3400, Італія - $3200). Понад 1000 євро можна заробляти в Польщі, Угорщині, Чехії, країнах Балтії, Ізраїлі тощо. Якщо не підвищувати рівень оплати праці в Україні, то однозначно тенденція зростання трудової міграції українців буде посилюватися і надалі, що може мати плачевний фінал для економіки держави.

З 1 січня 2018 року вступила в дію непопулярна норма закону про пенсійне забезпечення, згідно з якою 60-річні громадяни зможуть вийти на пенсію, якщо мають не менше 25 років страхового стажу. Якщо в них такого стажу від 15 до 25 років, то на пенсію можна вийти у 63 роки. До того ж необхідний страховий стаж буде щорічно підвищуватися на один рік, поки він не досягне 35 років, що має статися у 2028 році.

Отже працювати українцям слід офіційно із легальною зарплатою та щомісячною сплатою встановлених законодавством внесків до пенсійного фонду. Інакше заробити необхідний страховий стаж для виходу на пенсію не вдасться. Це означає, що і пенсії по старості призначено не буде, можна розраховувати лише на соціальну допомогу, яка навряд забезпечить спокійну і ситу старість.

З початку цього року в населених пунктах України обмежено швидкість руху автомобілів до 50 км на годину (було 60 км). Таке рішення український Уряд прийняв ще 10 листопада 2017 року постановою №883, з огляду на практику США та Європи, а також на дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації, що проводилися Всесвітньою організацією охорони здоров’я. За порушення обмежень швидкості обіцяють суворо карати штрафами, а дотримання водіями такої швидкості допоможе зберегти життя пішоходів і самих водіїв в аварійних ситуаціях, які, на жаль, нерідко трапляються на дорогах і супроводжуються тисячами людських жертв.

Цього ж дня постановою №885 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Вводяться тимчасові посвідчення для новачків терміном на два роки. Якщо протягом двох років не було більш ніж два правопорушення, це посвідчення можна обміняти на постійне. Якщо кількість адмінпорушень три і більше, то знову водій отримає тимчасове посвідчення на два роки. Максимальна швидкість руху для водіїв з тимчасовим посвідченням - 70 км за годину. Якщо такий водій отримає адміністративні покарання, йому потрібно буде знову здавати іспити.

Ще одна новина з розряду приємних щодо окремих категорій громадян. Для стимулювання збільшення в Україні екологічних електрокарів з 1 січня по 31 грудня 2018 року скасовано плату акцизу і податку на додану вартість при ввезенні таких автомобілів. Це дозволить на 20% знизити на них ціни в іноземній валюті. Також від таких податків звільнили служби таксі, що використовують електромобілі та компанії, які здають такі машини в оренду.

До того ж з січня починають знижуватися ставки ввізного мита на "євробляхи", тобто вживані авто, що зібрані за кордоном. Протягом 7 - 10 років, за умовами Угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною, їх опустять до нуля.

Оголошено про підвищення цін і тарифів з початку року на послуги Укртелекому Укрпошти, зростають акцизи на тютюнові вироби, що призведе до збільшення роздрібної ціни на пачку цигарок на 2-7 грн.

Приємні новини чекають освітян і військовослужбовців. Їм в поточному році будуть підвищувати зарплату і, як задумано, суттєво. В середині року запрацюють окремі положення медичної реформи, а вже тепер можна визначатися з сімейними лікарями первинної медичної допомоги, яка є безоплатною. Передбачили законотворці і перехід в цьому році на сортування сміття згідно поправок до закону " Про відходи". Але спочатку для цього потрібно розставити на подвір’ях спеціальні контейнери для роздільного збирання паперу, скла, пластиків тощо та продумати способи їх збереження від вандалів, які поки що безсовісно і безкарно нищать подібні паростки цивілізації.

Ну ось, здається, цим поки що обмежується топ - десятка нововведень 2018 року. Але будемо і надалі , як кажуть, тримати пальці на пульсі подій в країні.

Валерій Лунченко, народний депутат України.

Категорія : Важливе
Іван Іванович
8 січня 2018 13:54

Лунченко молодець! Хто б що не казав.


Правда
8 січня 2018 14:07

і що такого особливого сказав? це таке як коктель із інформаційних новин. економічна політінформація. тут великого розуму не треба.


Иван
8 січня 2018 17:52

Валерий Лунченко один из инициаторов и способствовал на курсирования поезда Киев-солотвино и Одесса-РАХОВ,УВАЖУХА от жителей Раховского района,человек с большой буквой, который думает и о простых людей,УДАЧИ!


Вуйко
8 січня 2018 20:34

  Одною рукою даємо крихти, а другою забираємо. На питання чому люди втiкають з країни в другi держави нам депутат вiдповiв безвiзом. Причина - зарплата, як чоловiк може вижити на пiдвищенну мiнiмальну зарплату в 3723 гривнi, чи сам депутат не думав пару мiсяцiв прожити на цi грошi, а якщо людина захворiє, що тодi? Якi цiни в аптеках, скiльки треба буде заплатити лiкарьови, скiльки коштує газ, електрика, вода, треба якi продукти харчування, а в кого дїти.....

   Це розповiдь про покращення для особо тупих! А всi хто оплодує такому депутату, його прибiчники по пограбунку нашої держави та нас з вами. Сьогоднi курс за долар 28 гривень, а до депутата Лунченко був 8 гривень, тобто ми збiднiли з депутатом Лунченко в 3.5 разiв. Це така оцiнка дiяльностi корпусу в який входить i депутат Лунченко, нiчого позитивного в 2018р про звичайних людей робитися не буде, а скорiше буде ще гiрше. Памятаймо, що ми живемо на позичинi грошi, якi треба буде вiддавати, а вiддавати чим будемо коли весь час позичаємо, що Лунченко буде давати взамiн???        


Иван
8 січня 2018 22:05

Для Вуйко, Лунченко не президент,я сказал что он что- то делает для людей,а что при других президентов жизнь простых людей была лучше?одно плохо что идёт гибнут люди на Донбассе,а Закарпатские заробитчане всегда ездила по зароботкам никогда не ждали помощь государства,сам Маскаль признался что половина Закарпатье работает в России,а что тут делать умирать с голода,одно плохо что не ходит поезд до Москвы или хотя бы беспересадочные вагоны из Солотвино или РАХОВА.

 


Вуйко
8 січня 2018 22:50

Ивану. Лунченко нiчого не зробив для заробiтчан, яких майже на Закарпаттi 90%, проголосувавши за пенсiйну реформу, яка виключає з пенсiйного списка цих людей. Поїздiв до Москви їздило багато, бiльшiсть заробiтчан туда їздить, а щоб створити їм перепони, на їх шляху, їх вiдмiнили. Де Лунченко, чому такий поїзд з Рахова до Москви не органiзувати, треба тiльки бажання.


Иван
8 січня 2018 23:23

ВУЙКО,а что может один человек делать если остальные против,я говоря что знаю что лично Лунченко причастен к этим поездам,не так просто УЗ согласия дала много лет прошло пока наконец есть эти поезда, будет и на Москву поезд из РАХОВА или Солотвино тогда ище лучшие будет,может сам Лунченко в этом и нам поможет.


Meryl Daniels
25 липня 2018 09:39

Ви шукаєте комерційну позику, особисту позику, житло, автомобіль
кредит, студентський кредит, кредит консолідації заборгованості, необов'язкові позики, венчурний капітал тощо. Чи ви відмовилися від надання кредиту банком або фінансовою установою з однієї чи більше причин? Ви в правильному місці для ваших кредитних рішень! Я приватний кредитор, я видаю кредити
компанії та приватні особи за низькою та доступною процентною ставкою
2%. Інтерес Будь ласка, зв'яжіться з нами електронною поштою
greatfuturefinancialservices@gmail.com


Залишити Коментар