Геннадій Москаль про паводкову ситуацію

грудня 14 / 2017
Геннадій Москаль про паводкову ситуацію


Внаслідок інтенсивних дощів рівні води в основних річках Закарпаття піднялися від 1,5 до 2,5 метрів. У гірській місцевості паводкова хвиля проходить із амплітудою підйому до 1 метра, у низинних районах вода виходить на заплави.
– Станом на ранок четверга (14.12) підтоплено більше 300 гектарів сільськогосподарських угідь та пасовищ, які розташовані в заплавах річок Уж, Боржава і Латориця в Ужгородському, Перечинському, Мукачівському, Берегівському, Іршавському та Виноградівському районах, – повідомляє Геннадій Москаль. – Підтоплені також ділянки двох автомобільних доріг місцевого значення: Шаланки – В. Ком’яти на Виноградівщині та Геївці – Тисаагтелек на Ужгородщині. Внаслідок різкого підйому води в р.Уж примусово зупинена система водопостачання в м.Перечин.
Подачу центральної води відновлять після того, як вода в річці піде на спад. Для зменшення наслідків негоди у водному господарстві працюють 12 насосних станцій, які відкачують внутрішні води із сільськогосподарських угідь та прилеглих сіл.
Паводкова ситуація не закінчилась і буде мати свій подальший розвиток, у найближчі дві-три доби очікується продовження підйому рівня води основних річках області. На випадок необхідності підготовлені пересувні насосні станції, а також необхідний запас мішків та сипучих матеріалів.
Категорія : Важливе
Читатель
15 грудня 2017 17:50

Від суцільних рубок лісу в Карпатах рясний дощ навіть упродовж  лише одної доби може призводити до руйнівних повеней, котрі  чомусь зараз майже ніжно називають «паводком».

   Цитата: «Для сравнения отметим, что рентабельность производственной деятельности Прикарпатского производственного объединения имени 60-летия Советской Украины составляет 11,8 млн. руб., а ежегодный ущерб от наводнений достигает в среднем 20 млн. руб. (Украинские Карпаты. Природа. Киев: «Наукова думка», 1988. ).

Следовательно, лес в горах выполняет очень важные экологические функции, поэтому сплошные рубки должны быть категорически запрещены. Допустимы только рубки по уходу за лесом. Мы видим, что тучи есть, а дождя все нет. Одна из причин в том, что из-за уничтожения леса, уменьшилась концентрация в воздухе легких, отрицательно заряженных частиц (аэроионов), которые вызывают осадки, а их особенно много продуцируют хвойные деревья. Если не выживает ель, более живучи сосна и пихта. Но надо срочно делать посадки.Цитата Ю. Кармазіна 2005 р.: «У Швейцарських Альпах паводок, подібний до Закарпатського, стався майже 200 років тому. Зрозумівши причину лиха, керівництво цієї країни вже тоді відмовилось від суцільних рубок у горах. І сьогодні Швейцарія має цілком збережені лісові ландшафти, без облисілих ерозійних гірських схилів, та й зменшився вплив природних катаклізмів. Адже, вдумайтесь, гірська Швейцарія за площею 41,3 тис.кв. км щороку заготовляє 7 млн. кубометрів деревини, а Українські Карпати за площею 37 тис. кв. км. заготовляють усього 2,2 млн. кубометрів. Річ у тому, що в Швейцарії рубки ведуться в межах природного приросту, тільки вибіркові або котлованні і малі за площею, із застосуванням повітряно-трелювальних установок. Деревина заготовлюється лише взимку».


Читатель
17 грудня 2017 13:55

Цитата:

«Как известно в КНР своего леса уже давно практически не осталось. Жалкие 95 млн. гектар – это смешно. Вырубили они у себя все! Но заботливое правительство запретило любые вырубки на территории своей страны! Более того, китайцы начали засаживать пустые земли новыми деревьями! Несмотря на это, КНР уже получила от природы свою отдачу за вырубленные леса: бескрайние пустыни, наводнения и жуткие засухи просто обрушились на бедные «китайские головы». Но ведь лес то нужен? А есть он где? Правильно! В богатой Сибири! Южнее Байкала они вырубили все в самую первую очередь. За несколько лет китайцы умудрились оставить после себя одни пеньки, весь лес был заботливо спилен и вывезен в Поднебесную»

Источник: https://charter97.org/ru/news/2017/12/17/272706/.


Залишити Коментар