Новий Закон про освіту призведе до ще більшої асиміляції закарпатських українців

жовтня 07 / 2017
Новий Закон про освіту призведе до ще більшої асиміляції закарпатських українців

Нещодавно прийнятий Верховною Радою України, з порушеннями регламенту, та в подальшому підписаний Президентом України, Закон про освіту призведе до того, що учні, які закінчили початкову школу на рідній мові не зможуть перейти на українську.

Наприклад, закарпатські угорці швидше навчаться розмовляти ( і розмовляють – ред.) російською мовою, ніж українською. А порівнювати у навчанні фіно-угорську мовну групу зі слов’янською – нісенітниця! Ще на початку 1900 років Австро-Угорщина у нашому краї намагалася ввести в угро-русинських школах латинську абетку взамін кирилиці, але через декілька років від цієї ідеї відмовилася, оскільки, місцеві діти не сприйняли це і повністю провалили навчання. Заява угорського уряду, що вони готові фінансувати на Закарпатті приватні школи призведе до масового переходу першокласників із державних шкіл у приватні. Наступним кроком Угорщини буде відкриття на Закарпатті філіалів своїх інститутів та університетів, які почнуть видавати дипломи про освіту європейського зразка. Відповідно, студентам в подальшому не потрібно буде ще раз складати іспити та підтверджувати свою кваліфікацію закордоном!

Хочемо нагадати, що діти нинішньої верхівки української влади практично всі вчаться за кордоном, відповідно і закарпатці не відмовляться, щоб їхні діти отримали схожу освіту, і не десь за морями, а у себе вдома.
Вже зараз яскравим прикладом асиміляції українців (угро –русинів) є ужгородська школа №10 з угорською мовою навчання, де майже 50% учнів не є угорцями.

Те, що, живучи в Україні, кожен громадянин має знати мову держави, в якій він живе, є беззаперечним, але, приймаючи Закон про освіту, українське МЗС та депутати мали вивчити, наприклад, румунську систему навчання, де проживає ще більше угорців, ніж в Україні. Насамперед, слід вивчити міжнародний досвід і тільки потім приймати новий закон, а не знову вигадувати «велосипед».

Висновок наступний: новий Закон про освіту призведе до ще більшої асиміляції закарпатських українців (угро –русинів) і те, що Австро-Угорщина не змогла зробити за сотні років, українська влада «примудриться» зробити за декілька років.
Категорія : Важливе
Михайло Михайлович
7 жовтня 2017 23:29

Ще на початку 1900 років Австро-Угорщина у нашому краї намагалася ввести в угро-русинських школах латинську абетку взамін кирилиці, але через декілька років від цієї ідеї відмовилася, оскільки, місцеві діти не сприйняли це і повністю провалили навчання.- Это утверждение ложь. Извесно, что за время существования Австро-Венгрии к  1918 году на Закарпаттье практически не осталось школ с преподаванием на украинском (русинськом) языке. К 1918 году осталось 4 таких начальных школы. До образования Австро -Венгрии (во второй половине 19 века)таких школ было около 250. Если автор соврал (передернул) по крупномупо крайней мере  один раз, стоит ли ему верить хотя бы чуть -чуть?


Русин
7 жовтня 2017 23:47

Автор сказал справду реч идет о 1903-1905 годе и до 1918 было еще далеко. 


Степан
8 жовтня 2017 10:31

Антиукраїнська стаття. Автор не знає ні законів у Європі, ні історії України.Автор не знає ні Законів у країнах ЄС, ні історії україни!


Ось
8 жовтня 2017 11:31

Не дуже компетентний автор/авторка статті. 


Володимир місцевий
8 жовтня 2017 11:57

З яких пір місцеві жителі є угро-русини, і хто це такі взагалі ? Стаття заказуха і безграмотність !!!!


Читатель
8 жовтня 2017 15:24

Угро-русини (угророси), рутени, карпато-роси (карпато-русси), подкарпатські русини, лемки, бойки, гуцули, руснаки, закарпатські українці, українці-русини – всі ці терміни використовувалися (-ються)в різні історичні періоди щодо слов’ян, предки яких обживали Карпати і живуть там зараз. Вчені, що добре знають правдиву історію, пропонують вживати назви «карпатські русини» або просто «русини». Сторіччями усі держави, до складу яких входять території, компактно заселені переважно русинами, намагались(-ються) асимілювати їх. Але ні Угорщина, ні Словаччина, ні Польща, ні Румунія не заперечують існування русинів як окремої національності. Лише Україна офіційно не визнає русинів окремою (від українців) національністю, на що звернула увагу ООН в 2006 і 2008 р.р. Так що автор (авторка чи автори), хоч і пишуть про українських угорців, але вже назва статті свідчить, що проблема асиміляції-українізації стосується і русинів. Дозволяти етноцид не можна, бо культурне й мовне різноманіття – надбання всього людства. Так вважає ЮНЕСКО.


Володимир місцевий для читателя
8 жовтня 2017 15:33

Шановний до 1939 року тобто захоплення Сталіним Правобережної України, всі її мешканці, які були українцями,  в документах і взагалі вважались русинами !!! Даже Іван Франко в тодішньому Станіславі писав я есьм русин !!! Тільки довколишнім державам, а це Угорщина, Словаччина, Польща, Румунія, вигодно розколювати один народ і брехати про те що русин і українець , це різне, а на самому ділі це одне !!! А забув, ще Росіїї вигодно знову брехати, хто є хто, вона сама не знає хто вона )))))


Квас
8 жовтня 2017 15:59

Бачу Комусь важко зрозумiти що е бiльше словянських народiв.Асимiляцiя 1):добровiльня2):примусова.Хтось закарпатських русинiв заставляйе ходити в угорську школу?


вв місний
8 жовтня 2017 17:37

володимир місцеввий тизнаеш што до 1946р нибуло украинців узаккарпатті то всьо діло рук сталіна  и всі нормальні люде місні рахувуться русинами 


місний циганин
8 жовтня 2017 17:56

За усіх розписуватися не треба! Проведіть раз нормальний перепис населення Закарпаття, де кожний сам визначить свою національність, а дале уже - звіздіть


Володимиру «місцевому»
8 жовтня 2017 19:40

Погоджуюся, що і АВТОХТОННІ  галичани, і буковинці, які населяють КАРПАТИ, є етнічними русинами. Їх перетворювали(-или) на  «українців» Австрія та Польща для послаблення Російської імперії. ПОДКАРПАТСЬКІ (закарпатські) русини вперше за свою історію опинилися в складі державного утворення східних слов’ян (СРСР) в 1944-1946 рр. шляхом анексії суверенної  Подкарпатської Русі (Закарпатської України).Тобто русини сформувалися як окрема слов’янська нація, про що знають у світі, в т. ч. й експерти ООН. Влада СРСР заборонила національність «Русин», записувала русинів українцями за національністю без їх згоди, русинську мову назвали «закарпатським діалектом… української».  Кабмін України в 1996 р. прийняв «План заходів щодо розв’язання проблем українців-русинів» для асиміляції-українізації русинів. План намагаються виконувати, хоч обласна рада в 2007 р. визнала національність «РУСИН».


Батько
9 жовтня 2017 08:30

 Таке враження, що закон ніхто не читав.Всі ковтнули політичну наживку і коментують те , що їм підкинули. Але Закон про освіту докорінно міняє всю систему нашої архаїчної  освіти. Не одразу, поступово, але змінює і наближає до європейських стандартів. Читайте Закон, говоріть з школярамиі їх батьками , учителями і не слухайте політичні дурниці.


русин корінний
9 жовтня 2017 10:21

ану кажіть мені ко у закарпаті нац меншини закарпатці  ци украінц


пандера
13 жовтня 2017 19:11

ця термінологія -українці (угро –русини)- просто фантастика шедевр пропаганди, немає такого як УГРО-РУСИНИ. Є угорці і є українці-руси.


Залишити Коментар