Новий Закон про освіту призведе до ще більшої асиміляції закарпатських українців

жовтня 07 / 2017
Новий Закон про освіту призведе до ще більшої асиміляції закарпатських українців

Нещодавно прийнятий Верховною Радою України, з порушеннями регламенту, та в подальшому підписаний Президентом України, Закон про освіту призведе до того, що учні, які закінчили початкову школу на рідній мові не зможуть перейти на українську.

Наприклад, закарпатські угорці швидше навчаться розмовляти ( і розмовляють – ред.) російською мовою, ніж українською. А порівнювати у навчанні фіно-угорську мовну групу зі слов’янською – нісенітниця! Ще на початку 1900 років Австро-Угорщина у нашому краї намагалася ввести в угро-русинських школах латинську абетку взамін кирилиці, але через декілька років від цієї ідеї відмовилася, оскільки, місцеві діти не сприйняли це і повністю провалили навчання. Заява угорського уряду, що вони готові фінансувати на Закарпатті приватні школи призведе до масового переходу першокласників із державних шкіл у приватні. Наступним кроком Угорщини буде відкриття на Закарпатті філіалів своїх інститутів та університетів, які почнуть видавати дипломи про освіту європейського зразка. Відповідно, студентам в подальшому не потрібно буде ще раз складати іспити та підтверджувати свою кваліфікацію закордоном!

Хочемо нагадати, що діти нинішньої верхівки української влади практично всі вчаться за кордоном, відповідно і закарпатці не відмовляться, щоб їхні діти отримали схожу освіту, і не десь за морями, а у себе вдома.
Вже зараз яскравим прикладом асиміляції українців (угро –русинів) є ужгородська школа №10 з угорською мовою навчання, де майже 50% учнів не є угорцями.

Те, що, живучи в Україні, кожен громадянин має знати мову держави, в якій він живе, є беззаперечним, але, приймаючи Закон про освіту, українське МЗС та депутати мали вивчити, наприклад, румунську систему навчання, де проживає ще більше угорців, ніж в Україні. Насамперед, слід вивчити міжнародний досвід і тільки потім приймати новий закон, а не знову вигадувати «велосипед».

Висновок наступний: новий Закон про освіту призведе до ще більшої асиміляції закарпатських українців (угро –русинів) і те, що Австро-Угорщина не змогла зробити за сотні років, українська влада «примудриться» зробити за декілька років.
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...